8 ciekawostek na temat ostrego jedzenia

Ostre sosy 5

Wiemy co sprawia, że coś jest ostre, wiemy dlaczego jemy ostre jedzenie, ale czy oprócz walorów smakowych kapsaicyna ma inne zastosowanie?

O kilku jej zastosowaniach już wspominałem, ale warto dowiedzieć się więcej na ten temat. Jak się okazuje ostre jedzenie a raczej kapsaicyna nie tylko wywołuje w nas nierzadko euforię poprzez stymulację organizm do produkcji endorfin, która inaczej jest nazywana hormonem szczęścia, ale również odchudza nas, łagodzi ból, chroni nasze serce przed rozwojem jego chorób, pomaga w walce z nowotworami(!), działa przeciwbakteryjnie, dlatego w wielu krajach zalecamy jedzenie ostrych sosów do street food-u, dodatkowo w niektórych krajach lepiej jeść na ulicy niż w knajpie, gdyż „na ulicy” wiesz co jesz, w knajpie nie ma już takiej pewności 😉 Jak się okazuje oprócz łagodzenia bólu i leczenia nowotworów kapsaicyna również walczy z nadciśnieniem i chroni nasz żołądek.

Ze wszystkim jednak należy uważać, kapsaicynę można przedawkować! Objawem przedawkowania jest przede wszystkim problem z oddychaniem, ból odczuwalny w jamie ustnej, czasem nawet ból w klatce piersiowej.

Pamiętajcie Ostrożercy, wszystko jest dla ludzi, ale wszystko z umiarem 🙂

Więcej przeczytacie na: http://anatomiazycia.pl/8-cudownych-wlasciwosci-kapsaicyny-ktore-musisz-poznac/

1 thought on “8 ciekawostek na temat ostrego jedzenia

  1. Super artykul! Fajnie, zwieźle przekazane najwazniejsze informacje. i co wiecej-zachecajaco! Az nabiera sie ochoty na ostre☺ tak trzymajcie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *